L-Lysine 620mg, 100 kapslí

Kód: 115
363 Kč
Skladem

Detailní informace

Detailní popis produktu

Lysin patří k esenciálním aminokyselinám, které lidské tělo nedokáže vyrobit a proto ho musíme přijímat v potravě. Lysin můžeme přijímat z vepřového a hovězího masa, je obsažen v rybách, v sójových bobecha a nejvíce ho obsahuje sýr parmezán. Pokud ho v potravě přijímáme málo, může to způsobit zvýšené riziko vzniku kardiovaskulárních nemocí a snížení imunity, může vzniknout anémie a chronická únava. Ohrožení jsou především vegetariáni a vegani, kteří lysinu nepřijímají v potravě dostatečné množství. Pokud potřebujete doplnit lysin, vyzkoušejte L-Lysine 620mg. 

 

L-Lysin 620 mg (100 vegetarianských kapslí)

Lysin je esenciální aminokyselina nezbytná pro růst a  pomáhá udržovat rovnováhu dusíku v těle.  Správná rovnováha dusíku v těle  zabráňuje glykaci( lepení molekuly cukru na jinou, obvykle molekulu bílkovin)  lysin  má mnoho funkcí v těle, protože je začleněn do mnoha proteinů, které se používají pro různé účely.L-lysin je nezbytným stavebním prvkem pro všechny bílkoviny v těle. L-lysin hraje hlavní roli ve vstřebávání vápníku, v budování svalů, v zotavování se po chirurgických zákrocích nebo zraněních a v produkci tělesných hormonů, enzymů a protilátek. Studie prokázaly, že příjem lysinu urychluje hojení oparů a chrání před jeho novým výskytem.

Lysin je pro člověka jednou z esenciálních aminokyselin, tzn. lidské tělo jej nedokáže samo vyrobit, a proto jej musí přijímat ve stravě podobně jako některé vitamíny. Dospělý člověk potřebuje asi 14 mg na kilogram tělesné váhy denně (tj. asi 1-1,5 g denně). Děti potřebují asi 44 mg na kilogram tělesné váhy denně. 

 

Složení v 1 kapsli

Velikost porce: 1 kapsle

Množství na porci Obsah
L-lysin (jako L-lysin HCl) 620mg

Ostatní složky: želatina, magnesium-stearát.

 

Tento produkt neobsahuje žádné mléko, vejce, ryby, arašídy, korýš korýši (humr, krab, krevety), sojové boby, ořechy, pšenice, kvasnice, lepek, kukuřice nebo rýže. Neobsahuje žádný cukr a žádná umělá sladidla, příchutě, barviva nebo konzervační látky.

Doplňkové parametry

Kategorie: Vitamíny
Záruka: 2 roky