Bone Restore with Vitamin K2,120kapslí

Kód: 133
1 419 Kč
Skladem

Detailní informace

Detailní popis produktu

Pokud trpíte na bolesti hlavy, zad, svalů a kloubů, únavou, malátností, svalovou slabostí a jinými obtížemi, nemusí to znamenat příznaky nemoci, ale řešení může být mnohem jednodušší, možná Vám chybí vitamín K2. Vitamín K2 získáváme z potravy, kde není obsažen v takovém množstí jaké organismus potřebuje. Pokud Vám vitamín K2 chybí, můžete ho doplnit pomocí Bone Restore with Vitamin K2.

Během celého života buňky známé jako osteoblasty formují kostní matrix a plní ji vápníkem. Současně pak jiné buňky zvané osteoklasty kostní tkáň odbourávají a resorbují. Tuto jemnou rovnováhu reguluje celá ř. ada faktorů včetně systémových hormonů a cytokinů. Kostní hmota dosahuje svého vrcholu do poloviny třetí dekády života a přibližně deset let zůstává stabilní. Během této doby je kostní obrat konstantní a tvorba kostní tkáně přibližně vyrovnává její resorpci.

 

Výhody produktu

  • Vysoce vstřebatelné živiny pro větší hustotu kostí
  • Nabízí tři různé formy vápníku
  • Zahrnuje kritický kostní minerální látky, hořčík, bór, zinek, mangan a křemík
  • Obsahuje 1000 IU vitaminu D3 v jedné porci
  • Poskytuje 200 mcg vitaminu K2 jako menachinon

 

Doplňková fakta

Velikost porce 4 kapsle
Porcí v balení 30

Množství na 1 porci

Vitamin D3 (cholekalciferol as)                                           1000 IU          
Vitamín K2 (menachinon jako-7) 200 mcg
Vápník (jako DimaCal® vápenatý malát, TRAACS® bisglycinát vápenatého chelátu, fructoborate vápníku)      700 mg
Hořčík (jako oxid hořečnatý) 300 mg
Zinek (jako chelát zinku aminokyselin) 2 mg
Mangan (jako chelát manganu aminokyselin) 1 mg
Silicon [z přesličky extrakt (bylina)] 5 mg
Bor (vápník fructoborate jako patentovaný Fruitex B® OsteoBoron®) 3 mg

Ostatní složky: rostlinné celulózy (kapsle), rostlinný stearát, maltodextrin, hydrogenfosforečnan vápenatý, kukuřičný škrob.

 

Dávkování a použití

  • Vezměte čtyři (4) kapsle denně nebo podle doporučení zdravotnického pracovníka.
  • Vědecké studie ukazují, že suplementace vápníku v dílčích dávkách s jídlem ráno a večer může přinést nejlepší výsledky.
  • Udržení optimální hladiny vitaminu D v krvi také pomáhá maximalizovat vstřebávání vápníku.

 

Další informace o produktu

S postupujícím věkem se tato jemná rovnováha vytrácí. Jelikož u žen dochází k větším změnám v hladinách hormonů než u mužů, osteoklasty získávají převahu a kostní hmoty začíná ubývat. Část této hmoty se ztratí ještě předtím, než ženy dosáhnou menopauzy, a přesto se může rychlost úbytku během prvních pěti let po menopauze zvýšit až desetinásobně. Úbytek kostní denzity nesouvisí pouze s nedostatkem vápníku, ale také s nedostatečným příjmem živin, včetně hořčíku a vitamínu D3. Aby mohl vápník udržovat zdravé kosti, musí být k dispozici také adekvátní množství vitamínu D3, zinku, hořčíku, manganu a jiných živin. Díky tomu se může vápník a fosfor zabudovávat do kostní matrix. Dalším problémem je, že spousta forem vápníku se příliš dobře nevstřebává. 

Vápník je nejhojněji se vyskytujícím minerálem v lidském těle. Nachází se především v kostech a zubech. Při tvorbě kostí vápník vytváří krystalky, které dospívajícím kostem poskytují sílu. Přestože je úbytek kostní denzity běžnější u žen, mohou jej s postupujícím věkem zaznamenat i muži. U obou skupin může docházet k významným deficitům hořčíku, není-li doplňován. Bone Restore nyní obsahuje 300 mg hořčíku. Ten je potřebný nejen k udržení silných kostí, ale je také nezbytný při podpoře zdravého cévního systému. Ve skutečnosti je hořčík klíčový pro usnadnění stovek enzymatických reakcí, které naše tělo vyžaduje pro zachování optimálního zdraví. 

Pro překonání překážek, které brání dosažení optimální hladiny vápníku, nabízí společnost Life Extension přípravek Bone Restore s patentovaným složením minerálů, jehož cílem je podporovat zdravou kostní denzitu a sílu kostí. Tento přípravek poskytuje 1200 miligramů elementárního vápníku ze tří různých forem a také kriticky důležité živiny (hořčík, bor, zinek, křemík, mangan a vitamín D3), které jsou důležité pro zdravé kosti. Dále Bone Restore poskytuje vápník ve formě kapslí, které mají zajistit úplné odbourání v trávicím ústrojí a tím lepší vstřebání.

 

Bor s názven FruiteX B® OsteoBoron®

Bor v tomto přípravku nese název FruiteX B® OsteoBoron® a jedná se o komplex boru a karbohydrátů podobný tomu, který se nachází v ovoci a zelenině. Má vyšší biologickou dostupnost než bor citrát a bylo prokázáno, že vykazuje pozitivní účinky na sílu kostí a kloubů. Doporučuje se neužívat vápník a jiné minerály s vlákninou, jelikož vláknina může narušovat jejich vstřebávání. Bylo prokázáno, že vápník z potravinových doplňků a mléčných výrobků může brzdit vstřebávání železa. Je však velmi obtížné rozlišit mezi účinky vápníku na vstřebávání železa a jinými inhibičními faktory, například fytáty. Ideální je užívat vápníkové doplňky během jídla. Vždy je třeba je zapít plnou sklenicí vody, džusu nebo jiné tekutiny, aby se podpořila jejich rozpustnost. Pokud se přípravky s obsahem vápníku užívají jen jednou denně, doporučuje se užívat je večer. 

Vitamín K podle informací z klinických studií hraje stěžejní roli při udržování zdravých kostí. Také funguje jako srážecí prvek v tepnách. Nízké hladiny vitamínu K ovlivňují zdraví celého kardiovaskulárního systému. Bez adekvátního množství vitamínu K se může vápník v krvi vázat na stěny tepen, což může vést ke kalcifikaci. Jak stárneme, může i malý nedostatek vitamínu K představovat riziko pro cévní systém. U žen po menopauze se ukázalo, že je nízká hladina vitamínu K spojena s úbytkem kostní hmoty.

Přirozenou produkci vitamínu K zajišťují bakterie v našich střevech a nalézt jej můžeme také v mase, vejcích a mléčných výrobcích. Existují různé formy vitamínu K, přičemž vitamín K2 se ukázal být pro naše tělo mnohem prospěšnější než vitamín K1. Forma MK-7 vitamínu K2 zůstává biologicky dostupná pro lidské tělo po dobu 24 hodin a ve vyšších hladinách (sedmi až osminásobných) během delšího podávání. Není tedy překvapující, že je nyní k dispozici přípravek Bone Restore s vitamínem K2 (MK-7) pro ty, kteří vitamín K nepřijímají prostřednictvím přípravků Super Booster nebo Super K.

Doplňkové parametry

Kategorie: Vitamíny
Záruka: 2 roky