Organic Maca, 500g

Kód: 136
Značka: ZZ
1 089 Kč
Skladem

Detailní informace

Detailní popis produktu

Maca Peruánská, přírodní RAW prášek 500g

Peruánská Maca roste v Andách a řadí se mezi superpotraviny. Maca se konzumuje v různých formách, čerstá ve formě salátů, může se z ní připravit puding a také ve formě prášku. Peruánská maca pomáhá posilovat imunitní systém, zlepšuje paměť, koncentraci, zrak i sluch, pomáhá odbourávat stres a působí na celkové zklidnění. peruánská Maca je také přírodní afrodiziakum a působí na urychlení hojivých procesů. 

Maca peruánská ( Lepidium ), královna peruánských AND patří mezi superpotraviny je adaptogen a používí se jako mletý prášek z kořene. Vzhledově je podobná mrkvi a pěstuje se v náhorních plošinách Andách ( Peru a Bolívie) ve výšce okolo 3000 - 40000 m n.m.

Sušená maca obsahuje:

59 % sacharidů

8,5 % vlákniny

přes 10 % bílkovin

Protein v mace obsahuje 20 aminokyselin, 7 z 8 esenciálních. Maka je bohatá na vápník, hořčík, fosfor, draslík, síru, sodík a železo, obsahuje stopové minerály jako zinek, jod, měď, selen, bismut a mangan. Je také bohatá na vitamíny B1, B2, C a E. Sušená maca obsahuje přibližně 59 % sacharidů, 8,5 % vlákniny a přes 10 % bílkovin. Podle výsledků výzkumu obsahuje Maca vápník, fosfor, železo, alkaloidy, uhlovodany  levulosa, maltosa a škroby, vitamin C a mastné kyseliny. Legenda vypraví, že Inkové a jejich bojovníci jedli Macu před bojovou výpravou pro dosáhnutí síly, energie a vytrvalosti. Španělští dobyvatelé jí poté nazývali „sexuální rostlinou Inků“.

Doplňkové parametry

Kategorie: Anti aging - prevence stárnutí
Záruka: 2 roky